מדוע כדאי לכם להשתמש בגוגל פלוס לקידום העסק שלכם?

במסגרת ניהול תחום הדיגיטל גוגל פלוס הוא אחד מהכלים החשובים ביותר עבור כל חברה או עסק שמקדם עצמו ברשת. חשיבותו של גוגל+ למנוע החיפוש, חשובה יותר מכל רשת חברתית אחרת. כתבנו לכם כמה סיבות למה ממש מומלץ לכם להתחיל להשתמש בגוגל פלוס עכשיו!

חברת גוגל הפכה כבר מזמן להיות הרבה יותר ממנוע חיפוש. כיום, הם בעלים של מנוע החיפוש הגדול בעולם (70% מהגולשים בוחרים בגוגל), יש להם ברואזר משלהם (גוגל כרום), הם מחזיקים ב 48% מכלל הטלפונים החכמים ומדי יום הם קונים עוד ועוד חברות שאינן בהכרח קשורות לתחום העיסוק העיקרי שלהם. בשורה התחתונה, הם משתלטים על עולם האינטרנט, המדע, הסטארט-אפים ואין ספק שבעתיד גם על תחומים אחרים. בשנת 2012 גוגל+ הגיעה לחצי מיליארד משתמשים רשומים, מתוכם 350 מיליון משתמשים פעילים. כלומר, הרשת הזו לא הולכת לשום מקום, ובין אם אתם חושבים שהיא טובה או לא, כדאי לכם להיות שם!

קחו דקה וחשבו: באיזו תכיפות אתם משתמשים בשירות שניתן לכם ע"י גוגל? האם יש לכם gmail? אתם משתמשים במנוע החיפוש שלהם? בבראוזר? סמארטפון עם מערכת הפעלה של אנדרואיד? מפות של גוגל אולי? צופים בסרטים ביוטיוב? משתמשים ביומן או משתפים מסמכים דרך גוגל Doc? בטוח שחלק מאלה ואולי אפילו כולם נכנסים בלו"ז שלכם במהלך היום. לא רחוק היום שגוגל+ יהיה חלק מכל הדברים שאנשים משתמשים בהם. גם אתם.

מה היתרונות של גוגל+ על פני רשתות חברתיות אחרות?

1. גוגל פלוס מאפשר לכם לקיים שיחות ועידה עם עד 9 אנשים בבת אחת! הפיצ'ר הזה נקרא Hangout" והוא מאפשר שיחה עם תמונה (וידאו), שיתוף מסמכים, צ'ט, שיתוף סרטי וידאו, משחק משותף ועוד. פייסבוק, לצורך העניין, עדיין לא פיתחה את האפשרות הזו.

2. אם אתם בעלים של עסק כלשהו, קחו בחשבון שגוגל פלוס נותן לעסק שלכם קפיצה למעלה במנוע החיפוש. דף הגוגל+ של העסק והיוזר הפרטי שלכם נסרקים אף הם במנוע החיפוש, כלומר, חיפוש אחר שמכם או שם החברה שלכם מספק עוד תוצאות בגוגל. נוסף על כך, קישור דף הגוגל+ שלכם לאתר האינטרנט של החברה ע"י הטמעת קוד באתר מקדם את האתר שלכם בגוגל (ואין צורך להסביר מדוע…).

הטמעת קוד של גוגל+ באתר

הטמעת קוד של גוגל+ באתר

 

יהודה עדי אדלר, הכנסת קישור לגוגל פלוס באתר אינטרנט

הכנסת קישור לגוגל פלוס באתר אינטרנט

3. הכנסת כפתור +1 במאמרים ובדפי האתר שלכם תקדם את הדף. ככל שתקבלו יותר +1 על המאמרים באתר, גוגל יעלה את הערך של הדף ואי לכך יציג אותו במיקום גבוה יותר במנוע החיפוש. לכן המלצתנו היא להכניס כפתור +1 לכל דפי האתר שלכם. בנוסף, כל דף שיש בו את הקוד Rel=publisher יוצר קישור בין דף החברה ובין דף בגוגל+ וכן מוסיף תמונה של הלוגו (או התמונה) בצד של תוצאות החיפוש:

קישור בין דף החברה ובין דף בגוגל+

קישור בין דף החברה ובין דף בגוגל+

 4. יתרון נוסף שיש לגוגל+ הוא הקהילות. בדומה לקבוצות בפייסבוק, בגוגל+ ניתן לחפש קהילות שהן חלק מעולם התוכן שלכם ולהשתייך אליהן. השתייכות לקהילות גדולות ופרסום פוסטים בקהילות הללו, תגדיל באופן משמעותי את הנראות שלכם ותגרום לאנשים מעולם התוכן הספציפי שלכם לעקוב אחר הפעילות שלכם.

קהילות בגוגל+

קהילות בגוגל+

 

הצטרפות לקהילות גוגל+

הצטרפות לקהילות גוגל+

 

5. עושים קמפיין פרסום ממומן Google AdWords ? תוכלו לקשר את הקמפיין לדף העסקי בגוגל+. הקישור נעשה דרך האדוורדס בלשונית ה- Ad extensions תחת Social extensions. הקישור יגרום לכך שכאשר הגולש יהיה מחובר לחשבון הגוגל שלו יופיע כפתור +1 במודעה. מי שיקליק על הכפתור אוטומטית יוסיף +1 לדף שלכם. מי שכבר הקליק +1 לדף בעבר, יקבל חשיפה גבוהה יותר למודעות שלכם מאשר מי שלא הכניס את הדף למעגל שלו. יתרון נוסף שנותן הקישור הוא שכל +1 שתקבל המודעה תעלה את אמינות המודעה ואת ציון האיכות שלה, ולכן המודעה תופיע גבוה יותר ותקבל נראות גדולה יותר.

 

לסיכומו של עניין, אם בעבר קישורים רבים לאתר שלכם הספיקו על מנת להגיע למקום הראשון בתוצאות החיפוש, הרי שהיום ניתן לראות שינוי מגמה ואנו עדים לכך שגוגל מקדם אתרים שהוטמעו בהם סיגנלים חברתיים של גוגל, לעתים אפילו על פני אתרים עם קישורים רבים יותר מאתרים אחרים. בנוסף, הקלקת +1 על פוסט באתר שלנו גורמת לגוגל לאנדקס את הפוסט תוך זמן קצר, ללא צורך לפרסם את הפוסט באתרי תיוג שונים, כמו בעבר. בקיצור, אם העסק שלכם חשוב לכם ואתם רוצים לקדם את אתר האינטרנט שלכם, גוגל+ הוא הדרך הטובה ביותר!

About יהודה עדי אדלר