Powtoon

חברת PowToon נוסדה בינואר 2012 והעלתה את גרסת ה Beta שלה באוגוסט 2012. בפברואר 2013 פתחה החברה את התוכנה לשימוש חינמי המאפשר גם העלאת סרטים שנעשו בתוכנה ליוטיוב, עם לוגו החברה שלהם מוטבע על הסרט.

מייסדי החברה:

 Ilya Spitalnik  (Founder and CEO)

Daniel Zaturansky (Co-Founder and COO / Business Development Director)

Oren Mashkovski (Art Director)

Sven Hoffmann (CTO)

רשימת המשקיעים:

 • Jeremie Berrebi
 • StartupMinds
 • Curious Minds
 • Ilya Spitalnik
 • LA based Venture Capital firm Startup Minds

תיאור החברה:

Powtoon היא חברה שמטרתה לעזור לכל משתמש באשר הוא ליצור סרטי תדמית או פרזנטציה באנימציה. בסרטון התדמית שלהם הם מציגים את סגנון הסרטים והאנימציה של התוכנה ומציעים לקהל דרך מעניינת, יפה וזולה להציג כל נושא בפני קהל בהרצאות או יצירת סרט תדמית משעשע ויצירתי.

עד היום, ליצור סרט אנימציה איכותי עלה לא פחות מ 10,000 ₪. ואם רוצים שהדמויות גם יזיזו את הפה או שיהיו להם הבעות פנים, יש לשלם אפילו יותר. כמובן שאם רוצים קריין איכותי ולא הקלטה ביתית באיכות נמוכה או מוסיקה ברקע, יש להוסיף עוד כמה אלפים… בקיצור – עסק יקר!

בעזרת התוכנה הזו ניתן לייצר סרט לבד. התוכנה מציעה מגוון רחב של סגנונות, דמויות, חפצים, רקעים, מוסיקה, אפקטים ועוד, ויצירת הסרטים נעשית על ידי גרירת הפריטים הרצויים למסך.

 

כיצד משתמשים בתוכנה?

דבר ראשון יש להירשם לאתר. ההרשמה קצרה ופשוטה וניתן להירשם גם ישירות דרך פייסבוק, גוגל או לינקדאין.

Powtoon

הרשמה לאתר

אחרי ההרשמה יש לבחור את סוג הסרט שברצונכם ליצור. האפשרויות הן: פרויקט חלק (ליצור הכל לבד), סרט פרסומי, מצגת שקופיות, סרט לימודי, סרט אינפורמטיבי, או סרט חברתי.

Powtoon

בחירת סוג הסרט

לכל אופציה יש מספר פלטפורמות שונות. ניתן לצפות בסרטים, להחליט מה הכי מתאים לסגנון הסרט שרוצים ליצור ולהשתמש בהם כבסיס. בחירת פלטפורמה מאפשרת לעבוד עליה כבסיס, אבל ניתן לשנות כל דבר בסרט, להחליף דמויות, לשנות את הרקע, לכתוב את הטקסט הרצוי ועוד. היתרון בלבחור פלטפורמה קיימת הוא שיש משהו מובנה, שעליו ניתן להלביש את התוכן הרצוי. פרויקט חדש משמעו לעשות הכל לבד, לבחור הכל ולעצב הכל מאפס. זו עבודה מעט יותר קשה ומורכבת, אבל הסרט יהיה מקורי וייחודי יותר.

לאחר בחירת האופציה המתאימה יש לתת שם לסרט ולהתחיל לעבוד.

Powtoon

התחלת עבודה

לפני שמתחילים ליצור את הסרט, כדאי לצפות בסרטון ההדרכה הקצר, שמסביר איך התוכנה עובדת. זה יקל עליך ותראה שאכן מדובר במשהו פשוט וקל להפעלה. בתום הסרט תיפתח התוכנה, עם הפלטפורמה הנבחרת, עליה ניתן לעשות את השינויים. אין צורך להוריד את התוכנה למחשב.

התוכנה נראית כך:

Powtoon

התוכנה

משמאל מופיע הסרט בשלבים, בדומה לפאוור פויינט, ומימין כל האופציות לאנימציה: דמויות, דמויות באנימציה, סגנונות שונים, אפקטים, ועוד. למטה: זמן הופעת האנימציה, או הטקסט, האפקטים שיכניסו את האנימציה לדף ועוד. למעלה: אפשרויות הסאונד (מנגינות שונות לבחירה או העלאת מנגינה מתוך המחשב האישי), כתיבת טקסט, שמירה ועוד, וכשהסרט מוכן ניתן להעלות אותו ליוטיוב או לייצר ממנו קובץ של סרט  MP4.

אפשרויות השימוש בתוכנה:

 1. בחינם: מאפשר ליצור סרטים עד אורך של 5 דקות, בפינת הסרט יש את הלוגו של Powtoon, איכות הסרט היא SD, יש רק 10 מנגינות זמינות ורק 8 סגנונות של אנימציה. מתאים לאדם הפשוט, לשימוש ביתי, למורים, ועוד.
 2. PRO (בתשלום של 59$ לחודש או 19$ לחודש אם קונים לשנה מראש): מאפשר ליצור סרטים עד אורך של 15 דקות, אין את לוגו החברה על הסרט, הסרט באיכות HD וניתן להורידו כ- MP4 באיכות HD, יש 20 מנגינות זמינות ו 10 סגנונות של אנימציה. מתאים למי שרוצה לעשות סרט תדמית קצר בעצמו, או למי שמשתמש בתוכנה להכנת פרזנטציות לעבודה.
 3. AGENCY (בתשלום של 130$ לחודש או 57$ לחודש אם קונים לשנה מראש): מאפשר ליצור סרטים עד אורך של 60 דקות, אין את לוגו החברה על הסרט, הסרט באיכות HD או Full HD וניתן להורידו כ- MP4 באיכות HD/Full HD, יש 40 מנגינות זמינות וסגנונות של אנימציה בלתי מוגבלים. מתאים למי שמשתמש בתוכנה באופן מקצועי, לחברות גדולות וליצרני סרטים.

יתרונות המוצר:

 1. חינם או זול מאוד ביחס למחירי השוק עבור סרטי אנימציה.
 2. פשוט וקל לשימוש, כל אחד יכול.
 3. אין צורך בהורדת תוכנה למחשב.
 4. התוכנה מלווה בסרט הסבר פשוט.
 5. הסרטים מצוינים בכדי להעביר מסר קצר, אטרקטיבי, מושך תשומת לב ונעים לעין.
 6. הסרטים מלווים בסאונד נעים ומקורי.

המלצות:

 • לפני שאתה מתחיל ליצור את הסרט חשוב! מה אתה רוצה להעביר? האם אתה רוצה הסברים בכתב או קריין? מהן הדמויות הכי מתאימות לסרט שלך?
 • צפה בכמה שיותר פלטפורמות שמציעה התוכנה, זה ייתן לך רעיונות ויעזור לך למצוא את הפלטפורמה שהכי מתאימה לך.
 • נסה ללמוד את התוכנה, גרור דמויות, השתמש באפקטים, נסה להגיע לרמת מקצועיות גבוה לפני שאתה מתחיל לעבוד.
 • כתוב תסריט מדויק. ללא תסריט יהיה לך קשה יותר להחליט מה לעשות בכל שקופית. התסריט יעזור לך בעת יצירת הסרט ויהפוך אותו ליותר מקצועי.
 • קח בחשבון שלוקח זמן ליצור סרט, תכנן את הזמן שלך מראש ואל תתחיל ברגע האחרון. התוכנה אומנם פשוטה, אך עדיין לוקח זמן ליצור סרט טוב.

*סרטון תדמית של החברה, המסביר את השימוש התוכנה:

דף אוהדים בפייסבוק:

Powtoon on Facebook, Powtoon בפייסבוק

Powtoon בפייסבוק

חשבון טוויטר:

Powtoon on Twitter, Powtoon בטוויטר

Powtoon בטוויטר

About יהודה עדי אדלר